TIMI és MIKI

TI és MI, távolságcsökkentő puhatolózás, avagy ti kik vagytok, és MI KIk vagyunk?

Az Oberon Alapítvány első nyitott programja a TIMI és MIKI.

Három alkalomból álló foglalkozássorozatunk keretében zöld alapanyagokból állítunk elő hasznos termékeket. A foglalkozásokra elsősorban enyhe fokban értelmi sérült fiatal felnőtteket és szüleiket várjuk a HelloAnyu közösségi térbe (Budapest VII., Csányi u. 7.)

Partnerünk a megvalósításban a Hangák, a Zöldre érett nők közössége, akik az Ökologistic Alapítvány „lakossági ágaként” a környezettudatosság népszerűsítéséért tevékenykednek.

Míg a sérült fiatalok kézműveskednek, addig mi, szülők szakemberek segítségével beszélgethetünk terveinkről, lehetőségeinkről. Hasonló helyzetünk okán tudunk egymásnak segíteni azzal, ha megosztjuk tapasztalatainkat, egyéni megoldási ötleteinket.
Közösen többre jutunk!

A foglalkozások időpontja és programja:

1. foglalkozás: február 14. vasárnap 15.00-18.00
A FIATALOKNAK: Dezodorkészítés zöld alapanyagokból a Hangák és gyógypedagógusok közreműködésével.
+ Egy fogyatékossággal élő fiatal bemutatja a hobbiját: Terhes Hanna mesél a szövésről mint kézműves szakmáról.
SZÜLŐKNEK: Közösen többre jutunk, avagy aki támogatásra szorul, máshol segítő lehet
Fogyatékossággal élő fiatalokat felkaroló szervezetek bemutatkozása: tapasztalatok, elvárások, igények és szolgáltatások, nehézségek (előadás + moderált beszélgetés).

2. foglalkozás : február 21. vasárnap 15.00-18.00
A FIATALOKNAK: Arckrémkészítés zöld alapanyagokból a Hangák és gyógypedagógusok közreműködésével.
+ Egy fogyatékossággal élő fiatal bemutatja a hobbiját: Terhes Hanna mesél választott hobbijáról, a hímzésről.
SZÜLŐKNEK: Lépések az önállóság felé
Közösségi, fejlesztési lehetőségek, szórakozás (előadás + moderált beszélgetés).

3. foglalkozás: február 28. vasárnap 15.00-18.00
A FIATALOKNAK: Tisztítószerek készítése zöld alapanyagokból a Hangák és gyógypedagógusok közreműködésével
SZÜLŐKNEK: Értelmi sérült fiatalok munkavállalásának lehetőségei
Jogi keretek és gyakorlati lehetőségek, vállalati és állami szféra, jelenlegi helyzet és várható változások (előadás + moderált beszélgetés).

A beszélgetéseket vezeti: Kiss Bea (újságíró, Oberon Alapítvány)
A szülői programok meghívott vendégeinek nevét a programok véglegesítése után tesszük közzé.

A programokra az Oberon Alapítvány e-mail címén lehet jelentkezni: oberon.alapitvany@gmail.com.